Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2018.11.15. 11:09

Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
 aggodalmas 
Szerző Üzenet

Hozzászólás aggodalmas
Kedves Maresz :)
korábban már kérdeztem Tőled. Akkor persze nem örültem a válaszodnak, mert rossz volt, hogy abból a régi kapcsolatból semmi sem lehet, de az idő úgy tűnik Téged igazolt, köszönöm! :) Különösen érdekes volt, hogy a leveled végén megemlítetted, hogy legalább 7 évvel idősebb párt kellene találnom magamnak. Korábban sohasem volt kapcsolatom nálam ennyivel idősebb fiúval, és már el is felejtettem a leveledet, mikor megismerkedtem a mostani barátommal, aki pont hét évvel idősebb nálam. Már elég régóta együtt vagyunk, és részben a kérdésem is ezzel lenne kapcsolatos. Nemrég eldöntöttük, hogy szeretnénk együtt gyermeket vállalni. Még csak pár hónapja kezdtük az úgymond "próbálkozást" és mégis aggódom. Eddig nem estem teherbe, és folyamatosan ott motoszkál a fejemben, hogy mi van, ha nem is lehet kisbabám. Valószínűleg ennek az lehet az oka, hogy a környezetemben, aki csak elhatározza, hogy gyereket szeretne, az gyakorlatilag azonnal teherbe esik. Tudom, hogy nem kellene ezen rágódni és aggódni, de mégsem tudok szabadulni a gondolattól és picit türelmetlen vagyok. Próbálok más dolgokra koncentrálni. Korábban volt egy nőgyógyászati betegségem is. Nemrég múlt el. Az is úgy volt, hogy az elején teljesen belemélyedtem a témába, és totál megijedtem, hogy mi lesz ha komolyan beteg leszek/vagyok. Aztán egy idő után elegem lett, elkezdtem lekötni magam valami teljesen mással (elkezdtem vezetni tanulni :)) és érdekes módon a betegségem is elkezdett elmúlni, ahogy nem foglalkoztam annyit vele. Most persze valahogy az is mintha visszatérőben lenne, úgyhogy eléggé elkeseredtem, valahogy szerencsétlennek érzem magam, mintha minden olyan nehezen sikerülne :(, és az is baj, hogy általánosságban túl sok mindenen aggódom így, mint ezeken a dolgokon.
Nem akarok túl hosszan írni, de azért remélem, hogy nagyjából tudtam vázolni a problémát.
A kérdéseim tehát a következők lennének:
Vajon alkalmasak vagyunk-e a barátommal arra, hogy "gyereket várjunk" és vajon lehetséges-e, hogy a közeljövőben szülők lehetünk illetve, hogy az egészségügyi problémám vajon kiújul-e ismét vagy sikerülhet legyőznöm?
Illetve ha van tanácsod arra, hogy az aggódást, hogyan lehetne mérsékelni, azt is megköszönném. :)
Előre is nagyon köszönöm a segítséget és a választ!

U.i.:
Édesanyám születési dátuma: 1961.04.01
Nagymamám születési dátuma: 1935. 05.25
A barátom születési dátuma: 1978.05.23 (Budapest, állítólag valamikor dél és kettő között)

2012.09.17. 20:11

Hozzászólás Re: aggodalmas
jaj a születési dátumom lemaradt: 1985.02.23 délelőtt 11:20 Budapest

2012.09.17. 20:14
Adminisztrátor

Kedves Lampinka,

Mivel jelenleg igen elfoglalt vagyok egy hét leforgása alatt fogok válaszolni.
Köszönöm a megértésed.

A lét megismerése a bátorságon és személyes áldozaton keresztül vezet, s ki kell lépnünk a megszokott komfortzónánkból, elõítéleteinkbõl, ennek érdekében.

2012.09.21. 00:59
Profil Honlap

Rendben, köszönöm! :)

2012.09.21. 13:00
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ]